Door het FlowUP-team, gaming-pc-assembler in Genappe (België) · Bijgewerkt op 28 september 2026
ARC Raiders draait op een bescheiden configuratie: volgens Embark Studios volstaan een GTX 1050 Ti, een Core i5-6600K en 12 GB RAM voor 1080p op lage instellingen met 60 beelden per seconde. Voor comfortabel spelen mik je eerder op een RTX 5060 in 1080p, een RTX 5070 in 1440p en een RTX 5080 in 4K. In een PvPvE-shooter waar leesbaarheid en stabiliteit net zo belangrijk zijn als FPS, maakt die speling echt het verschil. Hieronder de officiële configuraties, daarna onze aanbevelingen.
Kort gezegd
- Officieel minimum: 1080p, lage instellingen, 60 FPS met een GTX 1050 Ti of RX 580.
- Officieel aanbevolen: 1440p, hoge instellingen, 60 FPS met een RTX 2070 of RX 5700 XT.
- Officieel « Epic »: 1440p, Epic-instellingen, 90 FPS met een RTX 4070 Ti of RTX 5070.
- Ons advies voor 120 FPS en hoger: RTX 5060 in 1080p, RTX 5070 in 1440p, RTX 5080 in 4K.
- Een SSD en minimaal 16 GB RAM blijven aangeraden voor comfort.

ARC Raiders: de officiële pc-configuratie
Embark Studios deelt drie niveaus in, met voor elk een prestatiedoel:
| Minimum | Aanbevolen | Epic | |
|---|---|---|---|
| Systeem | Windows 10 of nieuwer, 64-bit | Windows 10 of nieuwer, 64-bit | Windows 10 of nieuwer, 64-bit |
| Processor | Intel Core i5-6600K of AMD Ryzen 5 1600 | Intel Core i5-9600K of AMD Ryzen 5 3600 | Intel Core i7-9700K of AMD Ryzen 7 3700X |
| Geheugen | 12 GB | 16 GB | 16 GB |
| Grafische kaart | GeForce GTX 1050 Ti, Radeon RX 580 of Intel Arc A380 | GeForce RTX 2070, Radeon RX 5700 XT of Intel Arc B570 | GeForce RTX 4070 Ti of RTX 5070, Radeon RX 7900 XTX |
| Doel | 1080p, lage instellingen, 60 FPS | 1440p, hoge instellingen, 60 FPS | 1440p, Epic-instellingen met kwaliteits-upscaling, 90 FPS |
Bron: Officiële FAQ van Embark Studios over de vereiste configuratie.
Ons advies: de configuratie om te spelen met 120 FPS en hoger
De officiële configuraties mikken op 60 tot 90 beelden per seconde. Voor een online shooter adviseren we om hoger te mikken: gevechten blijven vloeiend, zelfs in drukke scènes, en het spel houdt speling naarmate er updates verschijnen.
| Doel | Processor (naar keuze) | Grafische kaart (naar keuze) | RAM | Onze opmerking |
|---|---|---|---|---|
| 1080p, hoge instellingen | Intel Core i5-12400F, AMD Ryzen 7 5700X | RTX 5060, RTX 5060 Ti 8 GB, RX 9060 XT 8 GB | 16 GB | 32 GB als je je wedstrijden opneemt of streamt |
| 1440p, hoge instellingen | Ryzen 5 7500X3D, Ryzen 5 9600X | RTX 5070, RX 9070 | 16 tot 32 GB | De beste compromis |
| 4K, hoge instellingen | Ryzen 7 9800X3D, Core Ultra 7 265K, Core i7-14700KF | RTX 5070 Ti, RX 9070 XT, RTX 5080 | 32 GB | In 4K gaat de grafische kaart eerst |
Lees onze gids om te begrijpen waarom videogeheugen zo belangrijk is, afhankelijk van de resolutie over VRAM in 2026.
De 3 aanbevolen FlowUP-pc’s voor ARC Raiders
1080p: ruimschoots boven het minimum uitkomen zonder het budget te slopen
FlowUP Banger-pc met GeForce RTX 5060
Intel Core i5-12400F en RTX 5060 met DLSS 4: ARC Raiders in 1080p, hoge instellingen.
1440p: de ideale compromis
FlowUP Novara-pc GeForce RTX 5070
Ryzen 5 7500X3D en RTX 5070 12 GB, 16 GB DDR5 en een 1 TB M.2-ssd: boven de officiële aanbevelingen voor 1440p.
4K: de grafische kaart eerst
FlowUP Orion-pc GeForce RTX 5080
RTX 5080 en Ryzen 7 X3D: genoeg marge voor grote 4K-scènes.
Snelle instellingen om FPS te winnen zonder in te leveren op beeldkwaliteit
- Begin met het verlagen van schaduwen, volumetrische effecten en deeltjes (particle effects): dat is vaak de beste kwaliteits-naar-prestatiesverhouding.
- Schakel DLSS of FSR in op kwaliteitsmodus als je kaart dat ondersteunt.
- Mik op stabiliteit: stabiele 90 beelden per seconde zijn prettiger dan 120 met haperingen.
- Sluit onnodige overlays en houd je grafische drivers up-to-date.
Beste instellingen voor ARC Raiders, in video (FPS Capital-kanaal)
FAQ
Draait ARC Raiders op een kleine configuratie?
Ja: Embark richt zich op 1080p met lage instellingen en 60 beelden per seconde op de minimale configuratie (GTX 1050 Ti of RX 580).
Waarom 12 GB RAM als minimum?
Dat staat in de officiële configuratie: minimaal 12 GB, aanbevolen 16 GB. In de praktijk is 16 GB het juiste startpunt.
Is de aanbevolen configuratie voldoende voor 1440p?
Ja: voor 1440p op hoge instellingen met 60 beelden per seconde is dat het officiële doel van het aanbevolen niveau.
Heb je een internetverbinding nodig om te spelen?
Ja, het spel is online: zijn Steam-pagina vraagt om een snelle internetverbinding.
Is een SSD verplicht?
Het is niet officieel verplicht, maar wel sterk aangeraden voor laadtijden en updates.